wtorek, 11 sierpnia 2015

MZO #07 Ręka na klawiaturę

Ohayo!
Macie czasami tak, że jesteście zmęczeni realnym życiem?
Nie tylko muzyka odrywa mnie od tego świata, ale gry MMO.
Jakie to miłe uczucie przestać być sobą i przenieść się do świata magii, walk, elfów itp.
Ja osobiście przenoszę się do Elsworda i Aion :D
Pamiętam jeszcze hype na Metinie. Była to moja pierwsza taka gra typu MMO, a moją postacią została szamanka. Potem przeniosłam się na Shaiye i 4Story, tam zmieniłam swój byt na kleryka. Miałam też maga i to nawet 53lvl, ale zablokowali mi go za multi konta... tak, brawo dla mnie ._.

No ale przechodząc do pierwszej gry, czyli Elsword. Gdy pierwszy raz pobrałam z nudów, po godzinie odinstalowałam. Nie spodobało mi się, że gra jest pomiędzy 2D a 3D. Po jakimś czasie moja koleżanka w jednej z naszych rozmów podała mi tą grę do zagrania. Zdecydowałam się pobrać grę jeszcze raz i to było już kiedy nie były tylko 3 postacie do wyboru. Gra tym razem mnie wciągła zostając na moim komputerze. Na początku tego roku przestałam w to grać, po prostu chyba znudziło mnie czekanie na nową postać :x Wtem pewnego letniego dnia dostaje SMS od drugiej koleżanki, żebym weszła na Ela, bo nowa postać jest dostępna. Tak oto wróciłam do tej gry po raz trzeci.

Zacznę wreszcie o omówieniu gry. Dla osób przyzwyczajonych do obszernego świata, oczywiście 3D, mogą się zdziwić. Co może być fajnego w takiej grze? Wszystko takie słodkie itp.
Jednak do zagrania zachęciło mnie zainteresowanie M&A, i pewnie tak samo większość innych graczy.
Gra posiada aktualnie 10 postaci z czego 9 ma już po trzy klasy, które można potem zmienić na "drugi poziom klasy". Można mieć postać pod atak magiczny, fizyczny lub na równo. Rozgrywka jest  oparta na combosy. Gramy strzałkami a atakujemy klawiszem "z" i "x". Mamy też miejsce na cztery skillę pod klawiszami "a", "s", "d" i "c". Więcej miejsc na skille itp. musimy kupić w sklepie gry za "monety el", które wcale a wcale nie są opłacalne. Gra oczywiście posiada krótką fabułę, jednak bardziej interesujące są postacie. Po wyborze i wpisaniu nicka, zostaje nam pokazana historia danej osoby. Świat może nie jest obszerną krainą, ale ma swoje uroki. Krótko mówiąc, gra jest idealnym zabijaczem czasu, ma przyjemną grafikę, postacie mają swoje własne historie, ale niestety "monety el" za które można kupić różne akcesoria czy rozszerzenia do ekwipunku czy skilli  są nieopłacalne.


_____________________________________________________________


Na Aion trafiłam zaś dzięki mojej siostrze. Po tym jak zablokowano mi postać na shaiyi(brawo dla mnie jeszcze raz) porzuciłam ją. Zaczęłam szukać czegoś lepszego z bardziej rozwiniętą edycją postaci. Tak krótko oto trafiłam na tą grę.Aion jest zupełnie inną grą od poprzedniej. Zaczynając od edycji postaci, jest ona prawie jak w simsach o.O Można sobie wybrać dowolny kolor skóry, oczu, włosów itd. oraz szeroki wybór fryzur, wyglądu twarzy.Da się też zmieniać wysokość postaci. To jest największa zaleta tej gry, ponieważ każdy może zrobić swoją unikalną postać, i mała szansa aby ktoś wyglądał tak samo jak druga osoba. Można wybrać też "frakcję" : złych i dobrych. Kolejny plus za to, że dwie frakcje różnią się od siebie. w wyglądzie jak i świecie. Posiadają też inne fabuły i potwory.
Sama przesiadywałam nad tworzeniem postaci po pół godziny a nawet więcej. Niestety na jedno konto można mieć 2 postacie, i ma wiele ograniczeń jak np. prywatny sklep, handel, czat... Do wyboru są 6 głównych klas, z czego 5 ma po 2 do wyboru(gdy zdobędziemy 10 poziom).Świat jest tu za to ogromny, ataki świetnie wyglądają, a do tego nasze postacie dostają możliwość latania, gdy osiągną 10 poziom. Latać można w głównych miastach danej mapy, a poza nią możemy szybować gdy dwa razy wciśniemy spacje.Ważne jest, że od danego poziomu postaci mamy ograniczony czas latania. Lepiej nie znajdować się gdzieś wysoko i potem spaść :x Dostępne są też PVP gdzie walka odbywa na zasadzie latania i atakowania. Jedynym minusem są te ograniczenia i tylko 2 postacie na konto, ale rozgrywka a do tego myśl że mamy ponad 40 miejsc na skille niweluje minusy gry.
Mam nadzieję, że udało mi się przytoczyć tutaj najistotniejsze informacje i udało mi się może kogoś zachęcić? :D Chciałam ogólnie zrobić posta o grach, ale byłoby tego za dużo.W jakie wy graliście, bądź gracie gry MMO?

2 komentarze:

  1. Gry są nie dla mnie, zupełnie nie dla mnie. W ogóle mam szaloną ochotę zrobienia CI wystroju bloga XD

    OdpowiedzUsuń