niedziela, 28 lutego 2016

Waneko ogłosiło nowe jednotomówki - horrory, shoujo i ecchi

Wydawnictwo Waneko na panelu na konwencie Love Anime ogłosiło swoje nowe tytuły,  i będą to jednotomówki.


"Forest of Lore"
Gatunek: horror, miejskie legendy, supernatural, dramat
Liczba tomów: 1
Wydanie:  powiększony format, obwoluta
Cena: 19,99zł
Premiera: 27 czerwca 2016
Opis: „Forest of lore” to jedna z tych stron internetowych, na której można znaleźć historie z dreszczykiem, miejskie legendy i wszystko to, co wywołuje u człowieka gęsią skórkę. Wejść na nią mogą jednak tylko nieliczni, zaś tych, których życia nie zostaną przez nią całkowicie zmienione jest jeszcze mniej… I nie, nie są to zmiany na lepsze? Czy odważycie się sprawdzić, co kryje się w mrocznych zakątkach Internetu? Pamiętajcie jednak, że wyłączenie komputera nie musi sprawić, że to co złe zniknie…
Komentarz: Po zapoznaniu się z tym tytułem przy pomocy Google tytuł zapowiada się dla mnie obiecująco. Brakuje mi na naszym rynku tego typu mangi i nie zapowiada się na tytuł typu "Tsumitsuki", który mnie zawiódł fabułą.

"Hotarubi No Mori E"
Gatunek: shoujo, supernatural, zbiór opowiadań, okruchy życia
Liczba tomów: 1
Wydanie: powiększony format, obwoluta, od autorki Natsume Yuujinchou, tytuł będzie przetłumaczony
Cena: 19,99zł
Premiera:  27 sierpnia 2016
Opis: W tym zbiorze czterech historii (w tym tej tytułowej, na podstawie której powstało sławne anime) każdy fan nastrojowych i magicznych opowieści znajdzie coś dla siebie. Z nieużywanego budynku szkoły dochodzą dźwięki gitary, tajemniczy chłopak w masce mieszkający w lesie, dwójka przyjaciół z dzieciństwa oraz list od dawno niewidzianego brata…
Komentarz: W obecnym momencie nie jestem zainteresowana tym tytułem ze względu na to, że większość moich mang już ma ten gatunek. Jednak jest to jednotomówka i znając siebie zakupię ją i tak :p Póki co chcę się zaopatrzyć głównie w tytuły z gatunkiem akcji.
"Shiranui Kitanroku"
Gatunek: horror, dziwne opowieści, supernatural, tajemnica
Liczba tomów: 1
Wydanie:  powiększony format, obwoluta, tytuł będzie tłumaczony
Cena: 19,99zł
Premiera: 27 październik 2016
Opis: Świat pełen jest strasznych i niepokojących historii, opowiadanych przy ognisku bądź przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Pewien tajemniczy mężczyzna podróżuje z miejsca do miejsca w poszukiwaniu takich właśnie historii aby je spisać i sprawić, aby nie zostały zapomniane. Ale czy historie które wyszukuje są naprawdę tylko strasznymi opowieściami? Co jeżeli jest w nich ziarno prawdy? Po lekturze tej mangi dwa razy zastanowicie się, zanim śmiechem lub wzruszeniem ramion zbyjecie jakąś straszną historię lub mroczną plotkę przekazywaną wśród okolicznych mieszkańców.
Komentarz: Ten tytuł chyba sobię odpuszczę i poczekam na pierwsze recenzje. Na miejscu tej mangi dałabym Zekkyou Gakkyuu mimo to, że już ją przeczytałąm. No ale nie będę powierzchownie oceniać i poczekam."Half & Half"
Gatunek: horror, dziwne opowieści, supernatural, tajemnica
Liczba tomów: 2
Wydanie: 2w1, powiększony format, obwoluta, tytuł będzie tłumaczony
Cena: 29,99zł
Premiera: 15 grudzień 2016
Opis: Śmierć jest zazwyczaj końcem czyjejś historii, ale w przypadku Shinichiego i Yuuki jest ona tak początkiem czegoś nowego. Oboje dostają szansę na ponowne życie, lecz pierwsze siedem dni po powrocie do świata żywych muszą spędzić razem, zaś po ich upływie muszą zdecydować… które z nich umrze. Jak bliskość ewentualnego końca oraz spędzanie dni i nocy w swoim towarzystwie na nich wpłynie? I jaką decyzję podejmą?
Komentarz: Nie gustuję w takich gatunkach ^.^

Na ten moment jestem zainteresowana 2/4 z tych tytułów i zostaje mi tylko czekać na pojawienie się ich w sklepach z mangami. A wam jakie tytuły wpadły w oko?

1 komentarz:

  1. Dla mnie na pewno Hotarubi o mori e, nad resztą się zastanowię, chociaż ecchi raczej mnie nie przyciąga.

    OdpowiedzUsuń