poniedziałek, 21 marca 2016

Dwie nowe Light Novelki od Waneko

Witajcie,
Dzisiaj przyszedł dzień w którym Waneko pokazało nam dwoje nowe novelki, a są to:

TOKYO GHOUL: HIBI
Gatunek/tematyka: seinen, akcja, dramat, okruchy życia
Tomy: 1, są też kolejne nowelki z tej serii
Sposób wydania: format powiększony, kolorowe strony, obwoluta
Cena za tom: 24,99 zł
Premiera: 20 czerwca 2016
Opis: Ciekawiło cię kiedyś, jak wygląda codzienne życie ghuli i ludzi mających z nimi styczność? Poznać bliżej świat znany z mangi? Jeżeli tak, to nowelka Tokyo Ghoul: Hibi jest zdecydowanie tytułem w sam raz dla Ciebie! Podczas lektury sześciu historii (przedstawiających wydarzenia, których nie ma w mandze) zawartych w tej nowelce dowiecie się (między innymi) jak wyglądało życie Tsukiyamy i Hori w czasach liceum, poznacie tajniki pracy w Anteiku oraz dowiecie się nieco więcej na temat Kazuo Yoshidy.

Komentarz: Jeżeli chodzi o Tokyo Ghoul to uwielbiam tylko pierwszy sezon anime, mangi nie kupuje (chociaż podobno lepsza). Nie rozumiem trochę czemu ten tytuł jest aż tak lubiany przez wszystkich, mi się znudził po pierwszym sezonie. Chyba że manga jest rzeczywiście fajniejsza od anime ^.^ Ostatecznie i tak tego nie kupie.


NO GAME NO LIFE
Gatunek/tematyka: ecchi, akcja, dramat, komedia
Autor: Yuu Kamiya
Tomy: 8, tytuł dalej powstaje
Sposób wydania: format powiększony, kolorowe strony, obwoluta
Cena za tom: 24,99 zł
Premiera: 10 lipca 2016 (kolejne tomy co dwa miesiące)
Opis: Poznajcie nowelkę, od której wszystko się zaczęło! Dla Sory i Shiro nie ma takiej gry, czy to planszowej czy komputerowej, w którą nie umieli by grać… I to grać na tyle dobrze, że nikt na świecie im do pięt nie dorasta! Rozegranie partii szachów z pewnym tajemniczym mężczyzną miało być więc kolejnym łatwym zwycięstwem, lecz zamiast tego Sora i Shiro trafiają do fantastycznego świata, w którym wszystkie spory rozwiązywane są za pomocą… gier? Czyżby trafili właśnie do miejsca jakby stworzonego dla nich? Tylko czy dalej będą w stanie grać tak jak kiedyś, skoro na ich barkach spoczywa los ludzkości?

Komentarz: Nie mam jej w planach, jednak bardzo podobało mi się anime do momentu spotkania osoby odpowiedzialnej za przeniesienie głównych bohaterów do innego świata.

1 komentarz:

  1. Okładka TG mi się podoba, coś w niej przyciąga. Nie widziałam anime, ale czytałam mangę, więc wiem, że to jednak tytuł nie dla mnie.

    OdpowiedzUsuń