sobota, 20 czerwca 2015

MZO #03 Gry, które powinny zostać zekranizowane - RPG Maker Horror games

Obecnie dużo ludzi bardzo ceni sobie grę, o dobrej grafice.Wiadomo, komputery są coraz to lepsze, a gry aktualnie wydawane są coraz to lepsze. Ci drudzy dążą, do wciągającej fabuły, bez względu na grafikę.
Ohayo!
Dziś wita was notka niecodzienna otóż, dużo w nim napisałam i urozmaiciłam go obrazkami.Nawet nie chcę wiedzieć ile mi zajęła ta notka o.O Mam nadzieję, że się wam spodoba.


Wiele ludzi aktualnie nie jest świadoma piękna gier, o okropnej jak na tej czasy grafice.
W tej notce przedstawiam wam gry stworzone w RPG Makerze, i są one w tematyce horror.
Co to RPG Maker? Jest to program do tworzenia gier RPG, a kto by pomyślał, że ludzie stworzą w nich horrory?
Poniżej przedstawione gry polegają paru zakończeniom, które zależą od dokonanych przez was rzeczy.Są to idealne horrorki dla początkujących graczy w te kierunki, albo ludzi łaknących czegoś ciekawego. Na dodatek, ostatnio zaczęłam sobie marzyć o to, by były one przedstawione w postaci anime :(  Z tego, że fani tych gier tworzą piękne obrazki, anime na podstawie tych gier byłyby bardzo interesujące.Link do pobrania mam tylko do IB.
Bardzo polecam do zagłębienia się w ich fabułę :)


1.Ib

Fabuła opowiada o przygodach 9-cio letniej dziewczynki Ib. Jest ona wraz ze swoimi rodzicami na wypadzie do muzeum, a głównie pokazie prac Guerteny. Po jakimś czasie, gdy nasza główna bohaterka zwiedzała i oglądała eksponaty zauważyła, że wszyscy ludzie zniknęli. Ib przechodzi przez przejście w jednym z obrazów malarza. Od teraz znajduje się w innym świecie strasznym, i dziwnym. Próbując się wydostać poznaje Garryego, 18-23 letniego chłopaka. Po tym jak ratuje go, razem szukają wyjścia. Sam świat jest tajemniczy, bowiem postacie wychodzące z obrazów, czy poruszające się posągi/laleczki. Aż wreszcie poznają kolejną bohaterkę, jest nią Mary w podobnym wieku do Ib. Tak samo jak Garry dołącza do nich, i razem we trójkę szukają wyjścia. Najciekawsze jest to, że każde z nich posiada róże i to innego koloru. Ib posiada czerwoną różę, Garry niebieską, a Marry żółtą. Nazywają się one różami zazdrości i choć w grze ukazują one głównie życie postaci myślę, że gdyby zrobiło się z tego anime znaczyły by o wiele więcej.
Oficjalnie perełka we wszystkich takich grach jakie znam i podałam w notce.
Gra sama w sobie grafiką nie głaszcze po oczach, ale w żadnym razie mi nie przeszkadzała, a zwłaszcza z tak piękną fabułą.Gra ma parę zakończeń i zależą one od naszych poczynań podczas rozgrywki. Grę można poprać w pewnej części przetłumaczoną na tej stronie:


_________________________________________________________________

2.Mad Father

Jest to posiadłość rodziny dziewczyny o imieniu Aya. Jej ojciec ciągle pracuje w laboratorium, a jej mama nie żyje już od paru lat. Właśnie jutro mija rocznica śmierci mamy Ayi, i dziewczyna wybiera się do laboratorium swojego ojca. Zgadza się na świętowanie i każe jej iść spać. Z wybiciem północy zostaje wybudzona ze snu przez krzyk swojego ojca. W drodze do laboratorium ojca spotyka żywe zwłoki i lalki, które chcą ją dorwać. Podczas rozgrywki dowiadujemy się o ciemnej stronie Ayi, a głównie jego lalkowemu "hobby", oraz prawdziwych losach jej mamy.
Tak samo jak poprzednio, grafika nie jest przyjemna dla osoby wymagającej tego od gier, w końcu ta gra jak i reszta w tym poście zostały stworzone w RPG Maker.


_________________________________________________________________

3.The Crooked Man

David Hoover, nabywca nowego mieszkania. Przeprowadził się z powodu problemów życiowych. Jego matka, która ma guza mózgu nie rozpoznaje go, a bohater wreszcie nie wytrzymuje(jego mama nazywa go obcym) i atakuje ją.
Wszystko wydaje się na to, że bohater wreszcie znalazł miejsce spokoju. Ku jego nieszczęściu mieszkanie nie wydaje się zwyczajne. Nocą dzieją się dziwne rzeczy, ktoś za to odpowiedzialny karze Davidowi szukać poprzedniego lokatora. Chłopak pragnąc świętego spokoju wyrusza na poszukiwanie. Pierwszym miejsce jest opuszczony hotel. Spotyka tam dziewczynę o imieniu Sissi. Szuka ona cennego pudełka, który dostała od swojego chłopaka. Omijając wszelkie niebezpieczeństwa, Davida zaczyna gonić dziwna postać. Jest to tajemniczy Croocked Mand( jego prawdziwa nazwa to Duke MacGahan)  i najwyraźniej nie odpowiada mu nasz bohater. Po drodze spotyka jeszcze parę postaci jak ucznia o nazwie D, Fluffy. Życie tych postaci zależy od nas. Czy podołasz walce o życie?


_________________________________________________________________

 4.Paranoiac

Trzy lata po tym jak jej ciocia zmarła, Miki Takamura przeprowadza się do jej domu. Wszystko wydaje się idealne. Niestety już pierwszej nocy boryka się z dziwnymi zjawiskami. Nagły zwrot akcji i dziewczyna wylądowała w jednym wielkim koszmarze. Dziwna istota ją goni, kosmyki włosów pojawiają się w dziwnych miejscach, a dziwne dźwięki latają po całym domu. Naszczęście pomagać jej będzie sąsiad - Shinji Miura. Czy się dzieje naprawdę, czy Miki Takamura zaczyna tracić rozum?
To chyba najkrótsza gra ze wszystkich tutaj opisanych.


_________________________________________________________________

5.Forest of drizzling rain

Gra toczy się wokół dziewczyny o imieniu Shiori Kanzaki. Odwiedzając jej stary rodzinny dom zaczyna rozmyślać nad tym, dlaczego jej rodzice wyjechali z miasta. Oczywiście fabuła brnie i dziewczyna dowiaduje się więcej niż tego oczekiwała. Kim jest dziwny chłopiec z mieczem, który nie mówi? Nawiedzony dom, albo to wina tajemniczego lasu w jego pobliżu. Przeszłość, której nie pamiętała, duchy, przyjaciel z dzieciństwa. Najwyraźniej wpakowała się w niezłe bagno.


_________________________________________________________________

6.Mermaid Swamp

Czworga przyjaciół: Rin Yamazaki, Seitaro Wakasugi, Yuka Kikuchi,i Yuuta Takahashi zostają uwięzieni w górach w pobliżu bagna. Ich samochód się psuje, ale na szczęście spotykają sympatycznego staruszka, który zaprasza ich do swojej posiadłości. Wszystko pięknie lecci, aż Yuka zachorowała, a staruszek postanowić się gdzieś wybrać na parę dni.Podczas gdy dane nam jest grać głównie Rin i Seitaro. Zaczynają oni poznawać legendę.. nie, prawdę o tym miejscu.. syrena!?


_________________________________________________________________

7.Misao

Naszą główną bohaterką jest Aki. Gra rozpoczyna się podczas gdy budzi ją głos"pomóż", należy on do dobrze znanej osoby. Jest nią Misao koleżanka z klasy, trzy miesiące temu zaginęła.
W szkole jest uważana za martwą, jednak jedyna Aki ma nadzieje(chciała się z nią przyjaźnić). Wszyscy wyśmiewali zaginioną dziewczynie przed jak i po jej zaginięciu. Znajomi Aki i ona zostają przeniesieni do innego wymiaru przez tajemnicze trzęsienie ziemi. Za to wszystko jest winna Misao, gdyż ciąży przez nią klątwa. By się jej pozbyć trzeba pozbierać wszystkie części zwłok dziewczyny. Po drodze wychodzą na jaw, kto przyczynił się do śmierci uczennicy, oraz przychodzi niebezpieczeństwo na wszystkich znajdujących się w tym wymiarze. Czy prawdziwa przyjaźń pokona klątwę?


_________________________________________________________________

8.Corpse Party

O tym tytule mogę powiedzieć krótko i na temat. Grupa przyjaciół podczas rzucania niewinnego uroku, który miał być symboliczny przenosi uczniów do innego świata. Jest to szkoła, w której grasują duchy zabitych dzieci. Są one mściwe, i mają zamiar zmusić przebywających tam bohaterów do wyzionięcia ducha. By je uspokoić trzeba zebrać część ich ciała, którą stracili podczas ich zabicia.
Mamy dostęp do mangi, anime i samej gry, lecz musiałam to tutaj podać :D


Które według was gry z tej listy, bądź swojej powinny zostać zekranizowane?
Może jakaś książka?

3 komentarze:

 1. Ciekawi mnie gra Misao i Corpse Party ( dobrze napisałam? ).
  Poza tym masz fajnego bloga, znalazłam go nie dawno i już dodaję się do obserwatorów :)
  Zapraszam:
  http://kawaii-tree.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawi mnie najbardziej Corpse Party ( które chyba nagrywał Disowskyy , nagrał całą grę)
  i też ciekawi mnie Misao :3

  OdpowiedzUsuń
 3. W ,,Ib'' grałam - naprawdę świetna gra. ,,Mad Father'' miałam sobie ściągnąć, ale jakoś nie wyszło. Jak pamiętam były też takie gry jak ,,Yume Nikki'' oraz ,,The Witch house''. Tylko w ,,Ib'' i do tego ,,Yume Nikki'' grałam, ale ciekawi mnie bardzo Misao oraz Corpse Party c:


  OdpowiedzUsuń